neděle 10. listopadu 2013

9.11.2013 STRÁŽNICE A - NOVÝ JIČÍN 8:10

Situace v tabulce zápasem pro Jiskru hovořila jasně. O další body se musíme poprat na domácích stolech, ať je soupeř vedoucí ligy nebo ne. Hosté přijeli oslabení o jedničku Knybela, který nehrál pro zranění. Cítili jsme šanci a šli do toho. Bohužel čtyřhry jsme projeli, i když jsme v obou vedli 2:1. Celý zápas jsme tento náskok doháněli, ale soupeř ukázal své kvality a dostal se do vedení 7:3. 90% týmů by to asi už zlomilo, ale Strážnice je horká půda a body se od nás nevozí snadno. I soupeř přiznal, že se už viděl ve sprchách do půl hodiny, ale domácí Jiskra, která hraje srdcem , se i díky domácím suprovním fanouškům, kterých přišlo přes 20 a vytvořilo parádní kotel, dokázala zvednout a skóre upravila na 7:7. V tento moment to vypadalo, že domácí hrající v laufu favorita dokonce přejedou a zvítězí. Za tohoto stavu soupeř zatáhl záchranou brzdu a zvýšil na 9:7. I přes tento stav se domácí prali o konečnou překvapivou remízu a důležité body. K posledním zápasům nastoupil Jarda Marek a Petr Jamný. Úkol zněl jasně. 2 výhry. Po jasné výhře Jamného 3:0 se na vedlejším stole konalo drama až do pátého setu a Jarda v tomto zápase vedl 1:0 na sety a 6:1 ve druhém. Jenže se vše dostalo do 5. setu a v tom Jarda bojoval, ale na remízu nedosáhl. Všichni, co chyběli, přišli o největší drama, které Jiskra za posledních 10 odehrála a i přes prohru 8:10 odcházeli diváci spokojeni. Zápas obsahoval zápletku, napětí , super zápasy, ale domácí na body nedosáhli. Přesto tento výsledek s vedoucí týmem 3. ligy je určitou nadějí do dalších zápasů. Strážnice z 5 utkání hrála 3x 10:8, ale jen 1x vyhrála, takže se dá říct, že letošní sezóna po 5 zápasech je tak trochu smolná. Každopádně v neděli se utkáme s Ostravou Porubou, ze které bereme jen výhru. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří i přes strážnické hody našli cestu do naší haly. Byli jste všichni super a těšíme se na Vás i na Porubu.
Body: čtyřhry 0, Jamný 3:1, Morávek 2:2, Marek Jan 2:2, Marek Jarda 1:3