pondělí 28. března 2016

Žebříčky mládeže JMK k 23.3.2016

Nové žebříčky mládeže jihomor. kraje opět dokazují, že se v kategoriích nejml. a mladších žáků udržujeme na špičce oddílů JMK.
neděle 20. září 2015

BTM JMK Brno 19.9.2015

V sobotu naše naděje v doprovodu rodičů a trenérů vyrazily do Brna na krajský bodovací turnaj mladších žáků , na kterém nechyběl nikdo z jihomoravské "špičky". Naše družina v počtu 8 dětí byla, jak je v posledních letech zvykem, nejpočetnější ze všech oddílů. O tom, že náš oddíl nevyniká jen kvantitou, ale i kvalitou svědčí to, že 5 našich ml. žáků skončilo v konkurenci 58 dětí mezi jedenácti nejlepšími. Mezi oddíly jsme také s velkou převahou získali nejvíce bodů.
2. Morávek Radim
4. Bureš Martin
6. Marek Jakub
7. Pukl Ondřej
11. Svoboda Jakub
40. Orel Eduard
49. Jamný Ondřej, Potomák Filip

pondělí 14. září 2015

KLUCI V PRAZE BYLI VIDĚT

O víkendu 12.-13.9. naše pětice žáků (Kuba a Honza Markovi, Jindra a Radim Morávkovi a Ondra Pukl) reprezentovala náš oddíl v Praze na celorepublikových turnajích nejmladších, mladších a starších žáků, kam se sjela kompletní česká špička mládežnického stolního tenisu. Nejvíce byli vidět Ráďa Morávek, který skončil mezi osmi nejlepšími mladšími žáky a Kuba Marek, který ve čtyřhře nejml. žáků získal s hodonínským Štěpánem Brhelem dokonce zlato. Pro Kubu , je to zatím největší úspěch.START NOVÉ SOZÓNY SE BLÍŽÍ
Léto pomalu končí a blíží se začátek nové pingpongové sezóny. Děje se tak každý rok, ale letošní sezóna přináší hodně změn, o kterých bych chtěl touto cestou všechny naše příznivce a taky bývalé, ale i budoucí hráče našeho oddílu informovat.
HALA V NOVÉM KABÁTĚ
Zhruba po 30 letech, co se naše hala otevřela, se město Strážnice konečně rozhodlo vylepšit ekonomický provoz areálu haly a ubytovny. Po mnoha letech a zateplení obou budov se zdá (soudě podle letních teplot uvnitř), že na topnou sezónu ale i tu pingpongovou je hala dobře připravena. V druhé etapě se zvládnou snad i ty sociálky..
MLÁDEŽ
Letošní rok by měl být po dlouhé době z pohledu výsledků práce z mládeží ještě lepší než ten minulý. Asi desítka starších a mladších žáků by po 5 leté práci měla patřit ve svých kategoriích ke špičce kraje do první desítky, ale i v soutěžích dospělých by měli být plnohodnotnými hráči svých družstev na úrovni okresní ligy a přeboru.
Radim Morávek navíc zahajuje sezónu mladších žáků jako republiková devítka a měl by nastupovat i za B tým dospělých v krajském přeboru. A že to může být jeho parádní sezóna, naznačil už letní úspěch na mezinárodním satelitu v Havířově za účasti hráčů z ČR, SR, Polska, Azerbaidžánu a dalších, kde získal 3. místo v mladších žácích.
Krajský nasazovací žebříček
Nejmladšího žactva – 70 hráčů kraje, 24 oddílů
1 Pukl Ondřej 2004 Jiskra Strážnice
2 Bureš Martin 2004 Jiskra Strážnice
6 Marek Jakub 2005 Jiskra Strážnice
8 Svoboda Jakub 2004 Jiskra Strážnice
15 Morávek Jindřich 2007 Jiskra Strážnice
Mladšího žactva – 140 hráčů kraje, 24 oddílů
3 Morávek Radim 2003 Jiskra Strážnice
4 Marek Jan 2002 Jiskra Strážnice
8 Pukl Ondřej 2004 Jiskra Strážnice
10 Bureš Martin 2004 Jiskra Strážnice
17 Marek Jakub 2005 Jiskra Strážnice
21 Svoboda Jakub 2004 Jiskra Strážnice
30 Karas Lukáš 2002 Jiskra Strážnice
40 Morávek Jindřich 2007 Jiskra Strážnice
..Marek Jan a Karas přechází do starších žáků
MUŽI
Po loňském sestupu do divize nám byla nabídnuta možnost výměny divize zpět za 3. ligu se Znojmem, které jsme využili, takže Strážnice se znovu popere o ligové body. Sestava pro tuto sezónu zůstává stejná ve složení Marek, Marek, Morávek, Jamný, Kubina. Minulý ročník, kdy byly celkem brzo známy 2 týmy, které sestupují (sestupují celkem 3) a Strážnice se do posledních zápasů rvala o udržení, tak vzhledem k vyrovnanosti účastníků letošního ročníku lze očekávat zajímavější průběh soutěže a znovu velké zápasy. Jednou z lahůdek by měl být další střet s borci ze Šarov v čele s nestárnoucím Karlem Bojkem, ale taky po 3 letech derby s Vracovem a vždy vyhrocené derby s Hodonínem.
NOVÉ MÍČKY
Pro ty, kdo to ještě neví, tak letošní rok přináší znovu novinku v podobě přechodu na nové plastové míčky a se starým dobrým celuloidem se budou hrát už jen nižší soutěže.
VEŘEJNOST
I letos si můžete přijít zahrát do haly během tréninků dospělých v úterý, čtvrtek, pátek od 18:30 do 20:00 (50,- Kč/ os nebo 800,- na celou sezonu)
Napsal Petr Jamný

neděle 15. února 2015

JISKRA HRAJE SICE SRDCEM, ALE JAK SE ŘÍKÁ, NA POSRANÉHO AJ HAJZL SPADNE


STRÁŽNICE – ŠAROVY 6:10
Celý rok nedokážeme dotáhnout do vítězného konce několik mistráků a ztrácíme vedení v koncovkách zápasů. A že jich bylo. Se Žďárem doma 5:1, v Brně 6:3, venku se Šarovama dokonce 7:3. Jestli je to věkem budeme muset rozebrat asi až po konci sezóny. Na rozbory je ještě čas, ale fakt, že jsme s Šarovama museli minimálně bodovat, aby žila ještě slušná naděje na záchranu v letošním ročníku 3. ligy.
Všechno jsme směřovali k sobotnímu utkání a byla znát i velká rivalita v týmu, který jak tvrdí Jara Kolůch, máme nejvyrovnanější z celé soutěži, takže nominaci na sobotu jsme nechali až na čtvrtek, kdy jsem z ní vypadl já, když jsem těsně prohrál palcovací souboj ala Vyvolení 2:3 se Zdendou Morávkem.
Předehrávka zápasu byla vyhlášena jako zápas roku a do propagace investováno dost času a úsilí, takže se očekávala i návštěva roku. Ta se nakonec dostavila a plná hala 40 diváků hnala domácí do boje. To ale předbíhám.
Že je něco špatně jsme tušili už v pátek, když nám naše jednička Jeňa Marek řekl, že trénink vynechává, protože to vypadá na chřipku, která se taky v sobotu projevila v plné síle a už dopoledne bylo jasné, že naše palcování nic nevyřešilo a tak jsem dostal šanci i já. Po příjezdu Jardy ze Znojma jsme tušili další problém. 3 paraleny v noci, které do sebe nacpal, nevěstily nic dobrého. Do zápasu přesto nastoupil. Další problém byla nesehranost nově vytvořené čtyřhry Mira, Jarda, kteří spolu ještě nikdy nehráli a měli nahradit tak naši 90% čtyřhru dua Marek a Marek. Za těchto změn se šlo do zápasu s tím, že to musíme stejně uhrát i tak. Věřili jsme, že naši skvělí fanoušci nás v tom nenechají.
Matematika byla jasná. Hostující Šarovy s playerem těžkého kalibru Karlem Bojkem, který neměl ve Strážnici prohrát, nastupují do každého zápasu prakticky s vedením 4:0. Karel prostě až na pár případů v této soutěži neprohrává. Zbylých 6 bodů Šarov měl dohrát zbytek týmu Jahůdka, Křen, Strejček. Pokud jsme chtěli vyhrát, vedla cesta právě přes tyto 3 hráče a 1 čtyřhra byla minimum.
Čtyřhry… Tato disciplína dostala díky nemoci velkou trhlinu a protože naše 2. sehraná čtyřhra Morávek, Jamný dostala pár Bojko-Křen, vypadalo to už od začátku špatně. Už na čtyřhry byla hala vyprodaná Emotikona smile a my jsme nechtěli fanoušky zklamat a podělat zápas hned na startu. Jarda s Mirou nakonec prohráli a povinnost na zachránit hratelný stav 1:1 byl na nás. Po tahanici jsme se dostali do 5. setu a tam jsme prohrávali už 7:2. V tomto momentě jsem řekl Zdendovi, že už jsme minule otáčeli i 8:3, tak to pojďme zopakovat. Stav 10:10 a hala ani nedýchala. V závěru nám přálo i trochu štěstí a nakonec jsme to zvládli 13:11 a znovu se mohli nadechnout. Zápas se do stavu 5:5 vyvíjel dle scénáře, ale potřebné 2 body na účet Petra Jahůdky se nám nepodařilo urvat. Bohužel ho měli na lopatě Zdenda a Mira, kteří prohráli oba 2:3, přitom Zdenda srovnával z 0:2 na 2:2 a vedl 5:2. Závěr prohrál 7. Mira dokonce vedl 2:0, ale nakonec taky podlehl a protože Karel si jel po svém a bodoval ve všech 3 zápasech bylo zle a stav 9:6 pro Šarovy byl nekompromisní. Jarda bohužel nedokázal vzdorovat 2 soupeřům najednou a i díky začínající nemoci nebodoval.
Bylo jasné, že pokud chceme hrát ještě aspoň o remízu, musel jsem podat životní výkon a porazit Karla Bojka, který zatím neztratil ani set. Šel jsem na to. Většina lidí v hale sledovalo už rozehraný zápas Jardy s Luborem Křenem, ve kterém už bohužel mlel z posledního, ale na vedlejším stole jsem po 1. setu upoutal pozornost našeho kotle i já, protože jsem vedl s Karlem Bojkem 1:0. Cesta vedla přes dobrý servis a příjem, což se mi kupodivu dařilo a přetavil jsem to rovnou do vedení 2:0. V této chvíli to vypadalo na šanci na remízu, ale Karel je těžký ořech a nechtěl připustit překvapení večera. Bylo jasné, že pokud nezvládnu 3. set a půjdu na další 2 a bude zle. Ve 3. setu jsem sahal o 2 míčky po vítězství. Bohužel jsem prohrál 9 ve 3. setu a boj o naději pokračoval. V posledním setu jsem už prohrával 7:3, ale dřel jsem dál a donutil Karla k timeoutu za stavu 8:9. Ten mu bohužel pomohl a zápas ukončil. Překvápko se nekonalo, ale poprvé v životě jsem si mohl plácnout s našim kotlem i po prohraném zápase. Chyběl fakt kousek. Prohra 6:10 sice zamrzí, ale za daných okolností jsme se drželi. Jak by řekl Jarda Jágr, je to jen sport.
Celý zápas provázela parádní atmosféra a to i díky fanouškům hostujících Šarov, kteří rozbalili svůj kotel s piknikem jako někde na MS v Rallye Švédsko v lese u trati. Jen ten rozdělaný oheň jim tam chyběl. Ten ale nahradili dobrou ohnivou vodou, škvarky a kysaným zelím Emotikona smile, basou piv a klaksonem s bubny. Souboj tak neprobíhal jen za stoly, ale i mezi fanoušky. Těm našim patří velký klobouk dolů, protože vydrželi přes 3,5 h sedět a bez přestání fandit. Musím jim asi zase něco sestříhat Emotikona smile.
Po zápase se znovu potvrdilo, jaký je rozdíl mezi fotbalem a pincem. Ve fotbale si se soupeři po zápase asi nikdy nesednete na pár klobás a pár pohárků vína, u kterých celý zápas a život vůbec rozeberete i spolu s oběma tábory fanoušků. To se stalo i po tomto zápase. A že tvrdé jádro hostujících fans nenechalo nic náhodě, dodali k právě námi uvařeným klobáskům svoji hořčici z kabele, protože my jsme na ni zapomněli. To prostě nevymyslíš. To se musí zažít Emotikona smile.
4 kola před koncem ztrácíme na záchranu 4 body, takže šance jsou malé. Ale dokud je naděje, budeme bojovat, protože Jiskra hraje srdcem…
Body Strážnice:
Čtyřhra Jamný, Morávek 1, Jamný 2:2, Kubina 2:2 Morávek 1:2, Marek Jarda 0:3
Body Šarovy:
Čtyřhra Jahůdka, Strejček 1, Bojko 4:0, Jahůdka 4:0, Strejček 1:2, Křen 0:3
Diváků 40 (50% z kapacity 80)
Report: Petr Jamný

14.2.2015 zlato a stříbro pro Strážnici na BTM JMK nejml. žáků

V sobotu 14.2. se v naší hale ve Strážnici uskutečnil bodovací turnaj nejmladšího žactva jihomoravského kraje. Na turnaji nechyběl nikdo z nejužší špičky. Kluci se opět vyznamenali a je z toho zlato a stříbro pro Strážnici.

1. Marek Jakub Jiskra Strážnice
2. Pukl Ondřej Jiskra Strážnice
3. Kotásková Michaela SKST Dubňany
4. Brhel Štěpán SKST Hodonín
6. Bureš Martin Jiskra Strážnice
7. Svoboda Jakub Jiskra Strážnice
11. Morávek Jindřich Jiskra Strážnice
27. Orel Eduard Jiskra Strážnice
32.-35. Potomák Filip Jiskra Strážnice
Jamný Ondřej Jiskra Strážnice
Vajčner Radim Jiskra Strážnice